Още от България на добрите новини, за да не забравяме да правим всеки наш ден едно малко чудо, изпълнено с усмивки и топлина. Бъдете оптимисти винаги, трудете се и се борете, за да постигате най-доброто във всеки един ден. Споделяйте обич и бъдете грижовни.

Ето още добри новини и поводи да се почувстваме горди с успелите и постигнали българи.

[ft_toggles open=””]

[ft_toggle title=”Фестивалът Сурва влиза в списъка на ЮНЕСКО”] Традиционният фестивал “Сурва” стана част от нематериалното културно наследство в списъка на ЮНЕСКО. През 2012 година обичаят беше вписан като “живо човешко съкровище” в националната листа на нематериалното културно наследство. Фестивалът е сред най-популярните изяви на традиционни народни игри и обичаи.[/ft_toggle]

[ft_toggle title=”Българка грабна европейската шампионска титла по карате”] Илиана Аладжова се завърна от Полша с европейска шампионска титла по карате-шинкиокушин (Киокушин). Тя се състезава в категория до 50 кг. при девойките във възрастова група кадети (до 16г.).[/ft_toggle]

[ft_toggle title=”13 медала за България от Международен турнир по информатика”]Международният турнир по информатика, който се проведе в Шумен за седми път, приключи на 29 ноември с огромен успех за българските ученици. От 34 медала българите спечелиха общо 13, за които се бориха с отбори от Русия, Румъния и Сърбия. [/ft_toggle]

[ft_toggle title=”Варненският баскетболен отбор за хора с увреждания с международен успех”] Баскетболният клуб за хора с увреждания спечели първо място на международен турнир, провел се в Брашов, Румъния. Заслужената победа идва след три поредни срещи с румънски клубове, които са се играли в периода 26-29 ноември. Отборът беше награден за успехите си на официална церемония във Варна. [/ft_toggle]

[ft_toggle title=”8-годишно българче победи в Международен музикален конкурс”] Малката Мира взе участие в първото издание на Международния музикален конкурс “Euro Pop Music Vision”, който се проведе в Букурещ, Румъния, организиран от италиано-румънската културната асоциация “Veronika Arts”. Момичето печели първо място в своята възрастова група, оценена от 7-членно международно жури.[/ft_toggle]

[ft_toggle title=”Българин стана шампион по джудо на австрийската Бундеслига”] Десислав Иванов извоюва огромен успех през тази година. След като спечели европейската титла за юноши на първенството, което се проведе у нас, а по-късно стана и първият световен шампион на страната ни в този спорт, той стана шампион на австрийската бундеслига. Талантът в джудото си спечели и множество национални титли в различни възрастови групи, а сега е на 5-то място и на Европейското първенство за младежи до 23 години. [/ft_toggle]

[ft_toggle title=”Победа на турнира по бадминтон в Кардиф (Уелс)”] Сестрите Габриела и Стефани Стоеви победиха на турнира по бадминтон в Кардиф (Уелс). Това е седма титла за момичетата само за тази година.[/ft_toggle]

[ft_toggle title=”Българи разразботиха топлоизолационно пано”] Българи изобретиха топлоизолационно пано, което повишава температурата с около осем градуса от тази навън. Ръководителят на проекта Георги Тончев казва, че паната са “пасивен начин за енергийна ефективност през цялата година”. Новата разработка получи награда от старозагорска компания, която подкрепя и инвестира в подобни иновативни проекти. Проектът ще бъде реализиран догодина.[/ft_toggle]

[ft_toggle title=”Български евродепутат е срез 28-те най-влиятелни европейци. “] Популярното издание POLITICO определи евродепутата Ева Паунова като един от най-влиятелните европейци. Личностите бяха класирани по различни критерии, но основа беше не заеманият пост, а поставените каузи и идеи. [/ft_toggle]

[ft_toggle title=”8 медала за България на Европейското по муай тай “] Българските състезатели се завърнаха от Кипър с шест златни, един сребърен и един бронзов медала, от Европейското първенство по муай тай. Състезанието беше организирано от световната федерация по муай тай WMF, а българите се състезаваха заедно с още 300 бойци. [/ft_toggle]

[ft_toggle title=”Онлайн заявления за лични карти с чип”] Новите лични карти с вграден чип ще влязат в сила началото на 2017 г. Заявленията за преиздаване ще могат да се подават онлайн. Вграденият чип ще играе роля на електронен ЕГН и ще съдържа информация за трите имена, дата на раждане и кръвна група.[/ft_toggle]