Мария Бакалова получи номинация на BAFTA – British Academy Film Awards

Ден след като получи наградата на Critics Choice Awards, идва и престижната номинация на BAFTA – British Academy Film Awards за “Поддържаща женска роля”. Поредна номинация за актрисата, която затвърждава успеха си и се радва на изключително внимание!

Ето и пълния списък с номинираните за тазгодишните награди BAFTA:

Най-добър филм:

  • Бащата”
  • Мавританецът”
  • Земя на номади”
  • Обещаваща млада жена”
  • Процесът срещу Чикаго 7″

Най-добър британски филм:

  • “Calm With Horses”
  • “Разкопките при “Сътън Ху”
  • Бащата”
  • His House
  • Limbo
  • Мавританецът”
  • Mogul Mowgli
  • Обещаваща млада жена”
  • Rocks
  • Saint Maud

Най-добър адаптиран сценарий:

  • “Разкопките при “Сътън Ху”
  • Бащата”
  • Мавританецът”
  • Земя на номади”
  • The White Tiger

Най-добра актриса:

  • Бъки Бакрей (Rocks)
  • Радха Бланк (The 40-Year-Old Version)
  • Ванеса Кърби (“Да намериш отново себе си”/Pieces of a Woman)
  • Франсис Макдорманд (“Земя на номади”)
  • Унми Мосаку (His House)
  • Алфри Удард (Clemency)

Най-добър актьор:

  • Риз Ахмед (Sound of Metal)
  • Чадуик Боузман (“Ма Рейни: Майката на блуса”)
  • Адарш Гурав (The White Tiger)
  • Антъни Хопкинс (“Бащата”)
  • Мадс Микелсен (“Още по едно”)
  • Таар Раим (“Мавританецът”)

Най-добър актьор в поддържаща роля:

  • Даниел Калууя („Юда и черният месия“)
  • Бари Когън (Calm with Horses)
  • Алън Ким (Minari)
  • Лесли Одом-младши („Една нощ в Маями“)
  • Кларк Петърс (Da 5 Bloods)
  • Пол Раджи (Sound of Metal)

Най-добър дебют на британски сценарист, режисьор или продуцент:

  • His House
  • Limbo
  • Moffie
  • Rocks
  • Saint Maud

Най-добър чуждоезичен филм:

  • Още по едно“
  • Скъпи другари“
  • Клетниците“
  • Minari
  • Quo Vadis, Aida?

Най-добър документален филм:

  • Collective
  • David Attenborough: A Life On Our Planet
  • The Dissident
  • My Octopus Teacher
  • The Social Dilemma

Най-добър анимационен филм:

  • Напред“
  • За душата“
  • Wolfwalkers

Най-добър режисьор:

  • Томас Винтерберг („Още по едно“)
  • Шанън Мърфи (Babyteeth)
  • Лий Айзък Чънг (Minari)
  • Клои Жао („Земя на номади“
  • Ясмила Жбанич (Quo Vadis, Aida?)
  • Сара Гаврон (Rocks)

Най-добър оригинален сценарий:

  • Още по едно“
  • Манк“
  • Обещаваща млада жена“
  • Rocks
  • Процесът срещу Чикаго 7“

Най-добър саундтрак:

  • Манк“
  • Minari
  • News of the World
  • Обещаваща млада жена“
  • За душата“

Най-добър кастинг:

  • Calm with Horses
  • Юда и черният месия“
  • Minari
  • Обещаваща млада жена“
  • Rocks

Най-добра кинематография:

  • Юда и черният месия“
  • Манк“
  • Мавританецът“
  • News of the World
  • Земя на номади“

Най-добър монтаж:

  • Бащата“
  • Земя на номади“
  • Обещаваща млада жена“
  • Sound of Metal
  • Процесът срещу Чикаго 7“

Най-добър продукционен дизайн:

  • “Разкопките при “Сътън Ху”
  • Бащата“
  • Манк“
  • News of the World
  • Rebecca

Най-добри костюми:

  • Ammonite
  • “Разкопките при “Сътън Ху”
  • Емма“
  • Ма Рейни: Майката на блуса“
  • Манк“

Най-добри грим и прическа

  • “Разкопките при “Сътън Ху”
  • Hillbilly Elegy
  • Ма Рейни: Майката на блуса“
  • Манк“
  • Пинокио“

Най-добър звук:

  • Грейхаунд“
  • News of the World
  • Земя на номади“
  • За душата“
  • Sound of Metal

Най-добри визуални ефекти:

  • Грейхаунд“
  • Среднощно небе“
  • Мулан“
  • Единственият и неповторим Айвън“
  • Тенет“

Най-добра късометражна анимация:

  • The Fire Next Time
  • The Owl and The Pussycat
  • The Song of a Lost Boy

Най-добър британски късометражен филм:

  • Eyelash
  • Lizard
  • Lucky Break
  • Miss Curvy
  • The Present

Изгряваща звезда (гласува се от публиката):

  • Бъки Бакрей
  • Конрад Кан
  • Кингсли Бен Адир
  • Морфид Кларк
  • Sope Dirisu
Сподели с приятели!Share on Facebook
Facebook
0Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Google+
Google+
0Pin on Pinterest
Pinterest
0

Вашият коментар

*

Уеб сайтът използва бисквитки за целите на обработка на анонимни статистически данни. Повече информация ОК / Разбрах!